Jonny Fagerman

SÅNGARE / ENTERTAINER

Kalender


Här under hittar du min kalender var jag befinner mig och var jag underhåller med info



2022




MAJ


2 Västerås Damklubb 17-19

3 Lunchmusik Papa´s 12:30-14

4 Musikbingo Citypassagens Café 14-16

5 SPF Aros Västerås 12-14

5 Papa´s Örebro AW 18-21

6 Pitcher´s Västerås 18-21

7 Hellas Örebro Jonny & Gary 20:30-00:30

8 Bierkeller Västerås 18-21

10 PRO Tillberga 14-16

11 Musikbingo Citypassagens Café 14-16

12 Papa´s Örebro AW 18-21

13 Hellas Örebro 20:30-00:30

14 Restaurang Ågården Arboga 14-20

17 PRO Kvicksund 14-16

18 Musikbingo Citypassagens Café 14-16

19 PRO Laxå 14-16

19 Papa´s Örebro AW 18-21

20 Hellas Örebro 20:30-00:30

21 Bröstcancerföreningen Hilda Örebro 18-?

24 Lunchmusik  Papa´s Örebro 12:30-14

25 Musikbingo Citypassagens Café 14-16

25 Papa´s Örebro AW 18-21

27 Cederbergska Järnvägsgatan Örebro 17:30-18:30

27 Hellas Örebro 20:30-00:30

28 PRO i Parken Brunnsparken Örebro 15:15-16

28 Papa´s Örebro 19-21 (21-23 The Jumpin´Jukebox) 150:-/entré

29 Bierkeller Västerås 18-21

30 Solliden  Långbyn, Örebro Allsång 18:30-19:15


JUNI


1 Citypassagens Café Musikbingo 14-16

1 Solliden  Långbyn, Örebro Allsång 18:30-19:15

3 Hellas Örebro 20:30-00:30

4 Bröllopsgig Hallstahammar 14-?

8 Citypassagens Café Musikbingo 14-16

8 Hyresgästföreningen Brickebacken 18-20

10 Hellas Örebro 20:30-00:30

11 Skiljebofesten Västerås 11-15

11 Hellas Örebro 20:30-00:30

13 Vintrosahemmet 15-16

13 Hjälmargården Allsång 18:30-19:15

15 Seniorträff Brickebacken Örebro 13:30-15:30

17 Hellas Örebro 20:30-00:30

18 Hellas Örebro Jonny & Gary 20:30-00:30

20 SKPF Avd 63 Katrineholm 14-16

24 PRO Sommarhem Kvicksund 14-16 Jonny & Gary

24 Rörviks Camping 18-?

30 Papa´s Örebro AW 18-21



JULI


1 Hellas Örebro 20:30-00:30

2 Mixen Hjortkvarn 19-23 Jonny & Gary

4 Klosterbacken Örebro 14-14:45

6 Saxonparken Örebro Cafékväll 18-20

8 Hellas Örebro 20:30-00:30

9 Hellas Örebro 20:30-00:30 Jonny & Diana

12 Jeremiasgården Örebro 14-14:45

13 Sirishof Örebro 14:30-15:15

14 Skebäcksgården Örebro 14:30-15:15

15 Hellas Örebro 20:30-00:30

22 Karlslundsgården Örebro 15-15:45

22 Solliden  Långbyn, Örebro Allsång 18:30-19:15

22 Hellas Örebro 20:30-00:30

23 Bröllopsfest Rosendahls Festgård 19-?

24 Karlslunds Hembygdgård 13-15

25 Solliden  Långbyn, Örebro Allsång 18:30-19:15

26 Ängen Örebro 14:30-15:15

27 Rynningeviken Örebro 14:30-15:15

28 Tullhuset Örebro 14:30-15:15

29 Hellas Örebro 20:30-00:30

30 Hellas Örebro 20:30-00:30 Jonny & Diana


AUGUSTI


5 Hellas Örebro 20:30-00:30

6 50-årsfest Örebro 20-?

7 PRO Sommarhem 14-16 Jonny & Diana

11 PRO Eskilstuna 14-16

12 Hellas Örebro 20:30-00:30

13 Bröllopsfest Officersmässen Sannahed 19-?

14 Älvtomta Kolloniområde 14-16

16 Hjälmargården Allsång 18:30-19:15

18 SKPF Krokbornsparken Hällefors 13:30-16

19 Hästhagen Örebro 19-23

20 Gränsta Kolloniområde Västerås 19-23

22 Solliden Allsång 18:30-19:15

24 PRO Lindesberg 14:30-16:30

25 Solliden Allsång 18:30-19:15

26 Hellas Örebro 20:30-00:30

27 Biskopsängen Kolloni Västerås 20-?


SEPTEMBER


2 Hellas Örebro 20:30-00:30

3 Parken Nora 19-?

9 Hellas Örebro 20:30-00:30

10 Gränsta Kolloni Kräftskiva 19-?

12 PRO Malmaberg 14-16

16 Hellas Örebro 20:30-00:30

17 Sala Folkets Hus 18-22

23 Hellas Örebro 20:30-00:30

24 Hellas Örebro 20:30-00:30 Jonny & Gary

27 SKPF Karlskoga 14-16

29 PRO Askerund 14-16

30 Hellas Örebro 20:30-00:30


OKTOBER


3 SKPF avd 80 Kumla 14-16

7 Hellas Örebro 20:30-00:30

8 PRO Kungsör 16-19

14 Hellas Örebro 20:30-00:30

17 PRO Vivalla Lundby 14-16 

21 Hellas Örebro 20:30-00:30

25 PRO Skinnskatteberg 14-16

28 Hellas Örebro 20:30-00:30

29 Arboga Arbetareförening 19-23


NOVEMBER


1 SKPF Örebro 14-16

4 Hellas Örebro 20:30-00:30

5 Sala Folkets Hus 18-22

11 Hellas Örebro 20:30-00:30

18 PRO Nora 14-16

18 Hellas Örebro 20:30-00:30

19 Reumatikerföreningen Kumla 14-16

22 Lunchmusik Askersund 12:30-13:30

25 Hellas Örebro 20:30-00:30